Akcje, projekty, programy

DZIECIŃSTWO BEZ PROCHNICY
http://www.zebymalegodziecka.pl/


AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA
Cykl akcji promujących i utrwalających wiedzę dzieci, rodziców , nauczycieli nt zdrowego i bezpiecznego rozwoju przedszkolaków https://zdrowyprzedszkolak.pl/program-edukacyjny-2016-2017.html


5 PORCJI WARZYW I OWOCÓW
Ogólnopolski program mający na celu przekonanie dzieci, że spożywanie warzyw, owoców i soków jest ważne dla każdego organizmuhttp://www.kups.org.pl/5porcji


AKADEMIA MISIA HARIBO
Program Akademia Misia Haribo został zainaugurowany w 2007 r. Co roku inspiruje dzieci do odkrywania świata i pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin m.in ekologii, przyrody i muzyki.


OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW -AKADEMIA AQUAFRESH
Jego celem jest wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę jamy ustnej.https://www.akademia-aquafresh.pl/


KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY
Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.
http://przyjacielenatury.pl/


SPRZĄTANIE ŚWIATA
To inicjatywa w której najstarsze grupy naszego przedszkola biorą udział corocznie.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Od kilku lat propagujemy i czynnie uczestniczymy w tej akcji, która polega na promowaniu czytelnictwa i zainteresowan czytelniczych wśród najmłodszych.
Kampania „ Cała Polska czyta dzieciom” jest skierowana głównie do rodziców. Głośne czytanie dziecku wzmacnia więź rodziców z dzieckiem i zapewnia jemu zdrowy rozwój emocjonalny. Nawyki umysłowe, przekonania i system wartości powstają w dzieciństwie. Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym dużo się czyta rozwijają się lepiej niż ich rówieśnicy. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielnego, myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzania. Kulturalnego, etycznego z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści. Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego przedszkole w ramach kampanii społecznej włączyło się do Programu „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Co daje wspólne czytanie?
buduje mocną więź między rodzicem, a dzieckiem,
niezwykle stymuluje rozwój dziecka,
rozbudowuje słownictwo malucha, poszerza wiedzę ,
rozbudza zainteresowania, rozwija wyobraźnię,
uczy myślenia, pomaga w zrozumieniu ludzi, świata i siebie,
stymuluje rozwój emocjonalny rozwija wrażliwość i empatię,
uczy wartości moralnych, wpływa na zmianę postaw,
sprzyja szybszemu samodzielnemu myśleniu, a później i czytaniu, i pisaniu,
chroni przed uzależnieniem oglądania telewizji i korzystania z komputera,
kształtuje nawyk czytania przez całe życie

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/GÓRA GROSZA
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną
http://towarzystwonaszdom.pl/xvii-edycja/


WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ
Koncerty charytatywne dla dzieci znajdujących sie w potrzebie


PODZIEL SIE SERCEM PODZIEL SIE ZŁOTÓWKA polega na zbórce srodków czystości i higieny osobistej dla wychowanków Domu Dziecka w Tarnobrzegu


KIDSMART
Program Kidsmart przygotowuje dzieci do wejścia w świat cyfrowy. Poprzez udział w programie dzieci już we wczesnych latach uczą się jak mądrze korzystać z komputera, co kształtuje ich odpowiednie podejście do wykorzystania najnowszych technologii w późniejszym życiu. Zestaw komputerowy zaprojektowany jest specjalnie dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zestaw obejmuje komputer w kolorowej bezpiecznej dla dzieci obudowie oraz oprogramowanie edukacyjne. Oprogramowanie IBM Kidsmart wspiera program nauczania w zakresie podstaw matematyki, języka angielskiego oraz logicznego myślenia, a ponadto poprzez wprowadzenie elementów nowości i zabawy urozmaica i uatrakcyjnia zdobywanie nowych umiejętności.
http://www.kidsmart.pl/

PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
Jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie. Posiadamy Certyfikat Wojewódzki "Przedszkola promującego zdrowie" oraz należymy do Sieci placówek promujących zdrowie.
Przedszkole propaguje zdrowy styl życia wśród dzieci, wyposaża wychowanków w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w dzieciach poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukacje propagującą zdrowie , włącza do działań prozdrowotnych zarówno dzieci uczęszczających do przedszkola jak również rodziców i społeczność lokalną. W naszym przedszkolu uczymy dzieci jak dbać o zdrowie. Jak rozwiązywać aktualne problemy jakimi są : stres, agresja, niewłaściwe odżywianie, niska aktywność ruchowa.


KONKURS RECYTATORSKI
Przedszkole jest organizatorem konkursu recytatorskiego dla dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli. Corocznie odkrywamy nowe talenty wśród najmłodszych.

Przedszkolowo.pl logo