„Bomby miododajne dla zapylaczy” - warsztaty dla przedszkolaków.

Dziś, maluszki z naszego przedszkola miały wyjątkową okazję uczestniczyć w oryginalnych warsztatach połączonych z zajęciami plastyczno – przyrodniczymi. Zanim jednak to nastąpiło skorzystaliśmy z pięknej pogody i udaliśmy się na długi spacer w parku otaczającym Zamek Tarnowskich, gdzie dzieci z zaciekawieniem oglądały tablice przyrodnicze i z uwagą słuchały odgłosów ptaków. To był wstęp do dalszych działań.
Przy wejściu do arboretum czekali na na nas pracownicy Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 oraz Gospodarstwa Agroturystycznego „Dobre Miejsce”, którzy wraz z Fundacją EKOTrend byli twórcami tego wydarzenia.
Na początku dzieci dowiedziały się jak duże znaczenie dla pszczół mają rośliny miododajne, a następnie wraz z panem Marcinem lepiły kule z gliny, ziemi z dodatkiem nasion ziół miododajnych (facelii, słoneczników, chabrów, koniczyny łubinu). Gdy każdy miał już po dwie „bomby” udaliśmy się na tereny otwarte przy murze otaczającym park i „zbombardowaliśmy” je naszymi kulami. To nie był koniec atrakcji, dzieci współtworzyły przyrodniczą ilustrację dorysowując ule dla pszczółek, które narysowała poprzednia grupa. Trudno było oderwać przedszkolaki od tego twórczego zajęcia. Na zakończenie dzieci otrzymały sadzonki roślin miododajnych, które będą mogły posadzić w przydomowym ogródku. Zadowolone maluchy wróciły do przedszkola. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tych ciekawych warsztatach.
Relacja 2017-06-13, 21:14 | autor: Dominika Leszczyńska