,,Pożegnania nadszedł czas”

21.06.2017r. dzieci 6-letnie wzięły udział w uroczystym zakończeniu przedszkola. Wierszem, piosenką i tańcem zaprezentowały się po raz ostatni na przedszkolnej scenie. Po raz kolejny pokazały szereg swoich umiejętności zarówno recytatorskich jak i tanecznych.
Dzień pożegnania „starszaków” jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego przedszkola. Ma ogromne znaczenie dla wszystkich, zarówno dla nauczyciela, dzieci jak i rodziców: nauczycielka żegna się z dziećmi, z którymi pracowała cztery lata, rodzice odczuwają dumę z osiągnięć swoich pociech, a przedszkolaki cieszą się, że po wakacjach będą uczniami.
Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyli się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne…. a może nawet najważniejsze.
Promocją do szkoły był dyplom ukończenia przedszkola i pamiątkowa książka. Pani dyrektor i Pani wychowawczyni gratulując i wręczając nagrody życzyły dzieciom powodzenia, aby wykorzystały wiadomości i umiejętności zdobyte w przedszkolu i wzbogacały je podczas nauki w szkole.
Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała za współpracę i zaangażowanie w realizację naszego wspólnego celu - dobra naszych dzieci.
Piosenką ,,Skarby Polski” przedszkolaki zakończyły swój występ a tym samym wprowadziły wszystkich w nastrój wakacyjnych podróży, zarówno kształcących jak i relaksujących, przeżywania fascynujących przygód i zwiedzania ciekawych zakątków naszego kraju.
Relacja 2017-06-21, 22:44 | autor: Dominika Leszczyńska