O Jeżyku, który przekonał sie dlaczego warto być sobą.

22 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Futerko jeżyka”. Głównym bohaterem przedstawienia był smutny i nieszczęśliwy jeżyk, który martwił się tym, że dzieci go nie lubią, gdyż nie jest milutkim i mięciutkim zwierzątkiem. Na swej drodze spotkał Chochlika, który obiecał mu pomóc. Za sprawą czarodziejskiego eliksiru pozbył się kłujących kolców i zamienił się w owieczkę. Początkowo zachwycony Tuptuś szybko przekonał się, że życie owieczki pełne jest niebezpieczeństw. Kolce, których się pozbył, dawały ochronę przed atakami drapieżników a jako owieczka był bezbronny.
Bajka ta uświadomiła dzieciom, że nie zawsze to co ładne, atrakcyjne jest najlepsze oraz że nie powinno się oceniać innych po wyglądzie, bądź po tym co posiadają. Najważniejsze to być sobą.
Relacja 2018-11-25, 16:57 | autor: Dominika Leszczyńska