Andrzejkowe wróżby

29 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w 'andrzejkach”. Wszystkie przedszkolaki stawiły się na zaproszenie Czarownicy przebrane w różnorodne stroje. Zgodnie z tematyka zabawy dominowały czarownice wróżki i czarodzieje. Niestety okazało się, że Czarownica musiała udać się w podroż, a jej miejsce zajęła pomocnica wiedżmy. Na szczęście Czarownica zostawiła instrukcję w postaci listów, w których dokładnie opisała zabawy i wróżby, w których wzięły udział dzieci, by zgodnie z tradycją poznać swoją przyszłość. Podczas „andrzejek” nie zabrakło egzaminu z „czarującej” wiedzy teoretycznej oraz umiejętności czarowania. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawie i wykazały się niemała odwagą podczas wykonywanych zadań. Śmiało można powiedzieć, że z uśmiechem i tańcem weszliśmy w okres przygotowujący nas do Bożego Narodzenia.
Relacja 2018-12-01, 14:03 | autor: Dominika Leszczyńska